1997-ben alapított gyűjteményem jelenleg rádió vevőkészülékekből és kazettás magnókból áll. Készülékeim nagy része a szobámban foglal helyet, bár az egyik lemezjátszós hifitorony és néhány csöves rádió a nappaliban illetve az étkezőben lakik.
A honlap a ma (2013 március) kereken 150 tagot számláló gyűjteményt igyekszik bemutatni - mindezt egyszerre személyes és informatív stílusban.
Előbbi azért fontos, hogy az olvasó ne csupán tárgyakat és száraz ismertetőt lásson maga előtt, utóbbi pedig azért, hogy mégse egy blogszerű - esetleg számára érdektelen - intim szféra táruljon elé, hanem egyszerre kössék le a figyelmét a képek, az információ és mindezek személyes volta.
A "kollekcióban" zsebrádiók, táskarádiók, hordozható magnók, rádió-magnók,walkmanek, kazettás diktafon, mutatóba pedig egy-egy CD-s rádió-magnó és egy régi televízió is megtalálható.
(Néhány évvel ezelőtti látkép az étkezőből)
Bár a múlt század ötvenes éveitől kezdve egészen 2010-ig majd' minden korszak képviselteti magát, a legtöbb nálam megtalálható készüléket a hetvenes, nyolcvanas, kilencvenes években gyártották. A legutóbbi évtized "gyermekei" sokak számára nem képviselnek értéket, hiszen nem olyan rég még használták őket, és sok ember emlékezetében a nyávogó, élvezhetetlen hangú magnók, illetve lejátszhatatlan kazetták élnek.
Ezzel együtt és ennek ellenére a gyerekkorom a nyolcvanas-kilencvenes években gyártott hordozható rádió-magnók bűvkörében telt, nagyon sok helyen lehetett látni különböző külsejű és életkorú magnókat, és akkoriban még a boltok polcain is ilyenek, és nem a blue-ray vagy a DVD lejátszók sorakoztak.
Megjegyzem, a gyűjtői-karbantartói munkának hála az itteni kazettafelvételek és lejátszók messze jobb minőségűek és állapotúak, mint ahogyan a köztudatban megmaradtak.
(Magnóhallgatás korszerű körülmények között, 2013-ban)