A laikusok és a gyűjtők jó része elvárná, hogy egy valamirevaló gyűjteményben értékes, de legalább esztétikus darabok legyenek megtalálhatóak. Az érték, ahogyan a szépség is, viszonylag relatív fogalom. Mivel a technika egyszer csak túlhaladja ezt a korszakot, meglehet, hogy egyszer az alábbi darabok is nagyobb értéket képviselnek majd, mint ma.
Addig is, hadd közelítsek hozzájuk szubjektív szemszögből, és álljon itt egy pár szó róluk:
elta K1231N1 gyerekmagnó
Eredetileg a teljesen új és ép magnómechanikája miatt keltette fel az érdeklődésemet ez a darab. Aztán miután láttam, hogy működőképes, és használható, úgy döntöttem, a gyűjteményem részeként mutatom meg a közönségnek:
A modern kor gyerekmagnójában két mikrofon van, a bal oldali kék gomb kabarészerű műnevetés-effektet, a jobboldali pedig tapseffektet ad, ha megnyomjuk. Amelyik gyerek még magnózik, kedvenc gyerekdalai közben nagyon jól szórakozhatna vele. A készülék monó, hálózati trafója nincsen, ellenben jó hangos, és a belevaló 4 db bébielem is nagy kapacitásúnak számít. (Nekem annak idején egy világoskék, ennél kisebb és kevésbé csicsás gyerekmagnóm volt, ahhoz képest ez maga a színkavalkád. Talán túlzottan is.)
Fugison MI-401DL
Erről a típusról a "Disco light magnók" menüpont alatt olvashatnak, itt csak annyit jegyzünk meg, hogy nem az esztétikuma, hanem inkább megbízhatósága és diszkófényei miatt jelentős.
A fekete nyomtatott feliratokkal elltott fehé címkék a lekopott eredeti aranyszínű feliratokat hivatottak pótolni.
AudioTon (típusszám nincs feltüntetve)
Ébresztős rádió a nyolcvanas évek legvégéről. Bár a képen nem látszik, az eleje megsárgult, ami a való életben azért valamelyest levon az esztétikai értékéből. Kérdés persze, hogy ki az, aki nem csak egy szokványos használati tárgyat lát benne.
Javítása igazi különlegességnek számított: az időbeállító gombsort kellett visszaragasztani, az ugyanis kezdett elválni az érintkezőpaneltól valamint az egyik gomb félig le van törve. Szerencsére ma már újra be lehet állítani rajta az időt.