Kétkazettás magnók
Bár most az alább bemutatott darabok könnyen tűnhetnek értéktelennek, az olvasó gondoljon arra, hogy jó 30 év múlva ezekből a példányokból lesznek majd az "igazi" gyűjtemények. Ha pedig egy korszakból nem őrzünk emléket, a jövőben egy kitalált múltat fogunk hozzá társítani, aminek jó, ha köze lesz az elmúlt évezred végének ténylegesen megélt valóságához, meg persze ahhoz, amit néhányan a gyerekkoruknak neveznek...
Elta 6460: korabeli dizájnos kialakítás 1997-ből, tudását tekintve hagyományos kétkazettás magnó; a hangereje csatornánként külön szabályozható.
Bár nem adtam érte sokat (koszosan, nyitott ajtókkal fotózva nem sokan láttak fantáziát benne), meg kell jegyeznem, használati tárgyat ritkán láttam ennyire elhanyagolva.
A bal hangszórót és a teljes lejátszómechanikát kicseréltem, és szintén a baloldali ajtó nyitórugóját pótoltam. Nem tudom, hogy ebből esett ki, vagy éppen találtam egy hasonlót, az eredmény a fontos: a magnón minden működik. A gyorsmásoló funkciót viszont jobb elfelejteni!
Silver (Crown)
(feltöltés alatt)
Sonashi SNS-798
A típus érdekessége, hogy First néven villogós hangszórókkal is forgalmazták, a gyűjteményben egy rövid ideig az előbb említett típus is megtalálható volt, majd miután az tönkrement, 250 forintos áron jutottam hozzá ehhez a magnóhoz.
Kisebb belső felújításokon esett át, ami magában foglalta a sebességszabályzó trimmerpotméter, a mágnesfejek és a baloldali csévélőorsókat. Hangfalai levehetők, nagyjából 2x3 W zenei teljesítményt várhatunk tőlük.