Rádió-és magnógyűjtemény

A múlt és a közelmúlt meglévő és fel nem fedezett értékei mentén érdekesen, informatívan, személyesen. Alapítva: 1997.

E fejezetben három lemezjátszós Hi-fi kapott helyet. 

2x5 Wattos hangteljesítményükkel és részleges távirányíthatóságukkal na meg a karemelő nélküli lemezjátszóval manapság nem/sem tartoznak a csúcsmodellek közé, viszont funkciójukat tökéletesen betöltik, és jó állapotban maradtak fent az utókornak.

Osaka OS-1100

A neten hiába keresik, ilyen típusszámú készülékkel aligha találkoznak.

Erősítő bemenete nincs, hangszínszabályzó és fülhallgató-kimenet viszont van rajta, a térhatást pedig 2X4 W hangerővel élvezhetjük.

Az alábbi darabot mindössze hatszáz forintért nyertem egy auciós portálon. Lemezjátszóját sosem használták, az előző tulajdonosa csak rádiót hallgatott rajta, és a jelekből ítélve a magnót is éppencsak kipróbálta.

 

20111202584.jpg

Ennek ellenére sokféle javítást igényelt. A lemezjátszó például a kislemezek felénél nemes egyszerűséggel lekapcsolt, a magnók hajtószíjcseréje pedig tizensok év után azt hiszem, magától értetődő. Az viszont már kevésbé, hogy a magnója miért nem szeret felvenni. Ugyanis az érintkezők tisztítása ellenére nem mindig készít felvételt, vagy ha igen, akkor halkan és torzan.

Korszerűség ide vagy oda, a kifogásolható minőségű végálláskapcsoló miatt a lemezjátszót kézzel kell lekapcsolni. (Cserébe viszont használható.)

20111202589.jpg

A manuális beavatkozás szükségességét némiképp ellensúlyozza a  távirányító (hangerő, némító, ki-be kapcsoló) ami mégiscsak azt az érzetet kelti, hogy egy igazi Hi-fivel van dolgunk.

(A képek Nokia E6-os mobiltelefonnal készültek.)

 

Az időrendben másodikként beszerzett készülék egy 1990-ben, Kínában gyártott Starlite SP-328RC típusú torony. Kétkazettás magnót, rádiót és kristály hangszedős lemezjátszót foglal magában, emellett erősítőbemenete is van.

A készülék 2002-ben került Magyarországra, első tulajdonosa szinte egyáltalán nem használta, második gazdájánál is közel 8 évet állt, így az elöregedés következtében következtében a magnók orsóit cserélni kellett. Porosodó időszakára az egyik kapcsoló időszakos recsegése emlékeztet, amit nem sikerült maradéktalanul "kikezelni".

 

user_24_record_p.jpg

(Itt még a nappaliban látható.)

Hangfalai nem eredetiek, azokat egy bontott kétkazettás rádió-magnótól "örökölte". Természetesen impedanciát és teljesítményt (2x5-8 W) illetően megfelelnek.

Az oldalon szereplő négy közül ez az egyetlen típus, amin a lemezjátszókart nem kézzel kell leemelni. Kategóriáján belül igen szépen szól, a fent említett javítások mellett a lemezjátszókar rugós kapcsolóját kellett beállítani illetve újraforrasztani.

 

Autioton MC3000R

Kétkazettás, lemezjátszós hifi torony 1988-ból. Előéletéről annyit érdemes tudni, hogy értékesítéséig egy belvárosi dohos pincében tárolták, azonban  - lehet hogy ennek köszönhetően - egyetlen kapcsolója vagy gombja sem lett érintkezési hibás.

user_6.jpg

A hajtószíjak cseréjén kívül három kisebb javítást kellett rajta elvégezni: a fülhallgató-csatlakozó "kikötését" (ez egyébként cserére szorul), a magnók kuplungbellítását, valamint a lemezjátszó végálláskapcsolójának korrekcióját, hogy valóban csak a lemez végén álljon meg a motor. Ez utóbbi beállítás szükségessége, valamint a tűvédő sapka megléte arra enged következtetni, hogy a lemezjátszót SENKI nem használta előttem, a tűcseréig pedig szűk 150 üzemóra van hátra.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 19
Heti: 76
Havi: 436
Össz.: 125 884

Látogatottság növelés
Oldal: Lemezjátszó(s HiFi) tornyok
Rádió-és magnógyűjtemény - © 2008 - 2024 - radio-es-magnogyujtemeny.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »